Dołącz do czytelników
Brak wyników

Poznaj czasopismo

Forum Nowoczesnego Budownictwa

Forum Nowoczesnego Budownictwa to pierwszy na rynku specjalistyczny magazyn, który został zaprojektowany z myślą o aktualnych wymaganiach stawianych przez architektów, projektantów, wykonawców, inwestorów oraz kierowników budów.Czasopismo adresowane wyłącznie do specjalistów zawodowo zajmujących się budownictwem. Jako jedyni dajemy wskazówki do pracy z konkretnymi problemami oraz omawiamy zasady rozwiązań w sytuacjach niestandardowych.

STAŁE DZIAŁY

  

Obiekty użyteczności publicznej

W każdym numerze przedstawiamy państwu, zagadnienia związane z budynkami publicznymi takimi jak przedszkola, szkoły, uczelnie, urzędy, szpitale. Co kwartał informujemy o wymaganiach prawnych, możliwościach technicznych i rozwiązaniach dedykowanych takim obiektom. Materiały opatrzone są wskazówkami i komentarzem fachowców.

Okiem prawnika

Eksperci z zakresu prawa praktycznym językiemomawiają jak prawidłowo interpretować oraz wdrażać najnowsze zmiany dotyczące procesu inwestycyjno-budowlanego. Kompleksowo wyjaśniają w jakich sytuacjach, jakie rozwiązania można zastosować i jakie konsekwencje się z nimi wiążą. Ponadto przystępnie tłumaczymy niejednoznaczne zapisy ustaw oraz rozporządzeń szeroko pojętego prawa budowalnego.

Transport i przesył

W tym dziale producenci dzielą się z Państwem zarówno tradycyjnymi jak i najnowszymi rozwiązaniami w zakresie materiałów i nawierzchni. Porównują działanie, cenę, parametry techniczne oraz uwzględniają warunki, jakie trzeba spełnić, aby móc dany materiał lub nawierzchnię zastosować.

Budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne

W dziale tym przedstawiamy wszystkie tematy związane z domkami jednorodzinnymi i mieszkaniami w bloku. Opisane jest w nim wszystko od elewacji, poprzez ściany działowe, tynki, farby, instalacje wodne, elektryczne, gazowe. Dodatkowo poruszamy zagadnienia związane z tarasami, balkonami, loggiami a także ogrodami.

Budownictwo wielkogabarytowe

W każdym numerze przedstawiamy specyficzne rozwiązania techniczne mające zastosowanie m.in. W biurowcach, obiektach handlowych, sportowych. Rzeczowo przedstawiamy zagadnienia charakterystyczne dla tego typu obiektów m.in. Garaże podziemne, systemy izolacji, dociepleń, wentylacji a także systemy przesyłu wody, energii, gazu. Podejmujemy również tematy związane z tynkami, farbami, posadzkami, stolarką otworową.

Budownictwo przemysłowe

Doświadczeni specjaliści z dziedziny projektowania i wykonawstwa przedstawiają unikalne technologie i materiały dla budownictwa przemysłowego: hal, zakładów produkcyjnych, magazynów z uwzględnieniem podziału na profil branżowy i specyfikę działalności firmy. Dodatkowo wskazujemy wady i zalety konkretnych rozwiązań odnosząc się do parametrów technicznych, łatwości montażu, ceny.

Redaktorzy prowadzący

Znani eksperci i praktycy

Wersja cyfrowa

Archiwum artykułów

Wersja cyfrowa to przede wszystkim bogaty zbiór archiwalnych wydań magazynu podany w przyjaznej formie, a także dostęp do aktualnych numerów czasopisma.

Łatwe wyszukiwanie treści

Słowa kluczowe oraz wyszukiwarka ułatwią Ci szybkie znalezienie artykułów i materiałów dotyczących interesujących Cię zagadnień.

Nieograniczony dostęp do materiałów

Dostęp do wersji elektronicznej magazynu masz w dowolnym miejscu, czasie i na dowolnym urządzeniu po zalogowaniu się na portal.

W każdym numerze znajdziesz:

  • doświadczenie i praktykę w jednym miejscu - nasi autorzy to uznani praktycy, posiadający kilkanaście lat doświadczenia,
  • najważniejsze trendy i nowości, które udoskonalą proces inwestycyjno-budowlany,
  • sprawdzone narzędzia i pomysły oparte na gotowych do wdrożenia rozwiązaniach technicznych w sytuacjach niestandardowych,
  • gotowe do wdrożenia rozwiązania architektoniczno-budowlane rozłożone na czynniki pierwsze,
  • najwyższą jakość prezentowanych treści.

W najnowszym numerze m.in.:

  • Przedszkole 3.0 smart hub

  • Wymagania dla budynków stawianych na granicy z sąsiadem w tzw. plombach

  • Oświetlenie miejsc pracy na placu budowy

  • Dźwigi osobowe w aspekcie ich budowy, modernizacji oraz właściwego utrzymania

  • Podbudowy pod posadzki przemysłowe